Ignorarea involuntara a indicatorului 3.1

27 noiembrie 2021 35

Buna ziua. Politia mi-a intocmit proces-verbal pentru ignorarea indicatorului rutier 3.1 ”Acces interzis”, insa acesta este plasat asa mod incat se vede doar dupa efectuarea manevrei interzise. Eu am refuzat sa semnez procesul-verbal si am zis sa mi-l trimita prin posta. Cind am primit copia, am constatat ca este mentionat un martor, pe care eu nici nu l-am vazut. Am vreo sansa sa castig daca depun contestare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Filip Rotaru
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Buna , șanse există mereu, trebuie de analizat bine situația și de întocmit contestația corect.
Totodată țin să vă informez că termenul de depunere a contestației este de 15 zile în condițiile art.448 alin.1 Cod Contravențional.
Contactați-mă pe adresa de email filip.rotaru98@gmail.com .

29 noiembrie 2021