Imagine neclara pe monitorul radarului

29 iulie 2018 59

Buna ziua! Daca esti oprit de politia de patrulare si ti se arata ca ai incalcat limita de viteza pe monitorul radarului, dar numerele autototurismului nu se vad, e incalcare?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Conform codului contravențional, toate neregulile care apat pe parcursul cumulării probelor și derulării cauzei contravenționale sunt interpretate doar în favoarea contravenientului, în acest sens, ar fi temei de contestare a procesului verval și anulare a acestuia, sigur dacă cu adevărat este neclar nr, totodată pot fi identificate și alte... mai detaliat încălcari.

30 iulie 2018
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

in calitate de rezultate ale masurarilor, informatia include cadrul obţinut de la camera de recunoaştere cu valoarea maximă fixată a vitezei automobilului în cauză şi pe care se distinge numărul de înmatriculare al autovehiculului contravenient;

30 iulie 2018