IMGFL nu-si asuma responsabilitatea

4 septembrie 2017 52

Buna ziua. In blocul nostru nu s-a facut reparatie de minim 20 ani, cu toate ca platim deservirea blocului. Doar maturatorul in curte vine o data pe luna si nu mai zic de lucrul neglijent. Recent ne-am procurat apartament in blocul respectiv si am investit din buzunarul propriu 2.400 lei (vecinii nu au participat, ei au zis ca e peretele nostru) pentru reparatia capitala de pina la piatra a coridorului de la primul etaj, deoarece acesta se risipea. La fel si lucrul l-am executat singuri, am poze la cum arata si ce lucrari s-au facut, detin si bonurile de plata, vecinii ne sunt martori. Am schimbat si usa de la intrare, deci foarte multe lucrari s-au facut. E posibil cumva ca IMGFL sa ne intoarca banii? Ei oricum nu-si indeplinesc datoria lor ce tine de deservirea blocului, conform anexei 2 la decizia consiliul Municipal Chisinau nr. 13/5. Va rog sa ne ajutati cu mai multe variante, ce putem face? Cum ii putem obliga sa ne intoarca acesti bani?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Încheiați un contract comun (toți locatarii) de prestări servicii asistență juridica cu un singur avocat.

Succese!

6 septembrie 2017