Imi fac griji sa nu fi devenit victima a unei escrocherii cu buletinul meu

3 iulie 2023 3

Buna ziua. M-a rugat o cunostinta de-a unui prieten al meu sa-l ajut cu un transfer de peste hotare. Transferul a fost facut din Germania. Mai tarziu, insa, mi-au aparut dubii referitoare la persoana vizata si transferul facut. Am gasit pe internet informatii despre escrocherii precum ca 27 de tineri care au fost mintiti si acum au credite de pana la 500.000 lei. Ce sa fac in continuate, daca am trimis o fotografie a buletinului.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua Nicolae,
Daca doresti sa intreprinzi careva masuri ce ti-ar asigura linistea, atunci urmeaza sa angajez un avocat care te va reprezenta in fata autoritatilor si va face anumite demersuri ce ar veni sa asigure probe.

5 iulie 2023