Imobil cu ascensor nefunctional

14 ianuarie 2019 66

Bună ziua. Blocul în care locuiesc este dat în exploatare în luna martie 2018. Ascensorul nu funcționează. Președinta Asociației a promis că va lua măsuri și nimic nu face. Spuneți-mi, vă rog, ce se poate de făcut? Locuiesc la etajul 12. Vă mulțumesc, succese!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
---
Ca membru al asociatiei de coproprietari in condominiu, puteti sa cereti administratorului informatia privin masurile intreprinse, precum si sa puneti in discutie acest subiect la adunarea generala, inclusiv cu propunerea de a schimba administratorul, daca nu a intreprins actiuni concrete ce tin de darea in exploatare... mai detaliat a liftului.
Posibil ca intarzierea sa se datoreze prestatorului de servicii, care trebuie sa instaleze si sa dea in exploatare acel lift.

15 ianuarie 2019