Imobiliar

24 august 2021 21

Buna ziua. 15 ani in urma apartamentul a fost demolat de o firma de constructie, dar pana in prezent imi vine aviz pentru achitarea impozitului pe imobil demolat! Pot sa dau in judecata compania de constructie pentru ca nu a radiat imobilul demolat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pentru început urmează să îii notificați în sensul dat, iar dacă consioderați necesar, de a obliga să efectueze radierea, vă adresați în judecată.Totul depinde de caz, este pre puțină informație.

26 august 2021