Import de produse alimentare

11 ianuarie 2018 49

Doresc sa importez peste in stare vie si proaspata. Care este procedura si care sint conditiile de import?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Anatolie Ceban
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere

Bună Alexandru, pentru a desfășura activitatea menționată mai sus, consultați LEGE Nr. 160 din 22.07.2011 privind reglementarea prin autorizare a activităţii de întreprinzător, de asemenea vă sfătui să primiți o consultare despre toate actele necesare la Direcţia supraveghere a comerţului, distribuţiei şi consumului produselor alimentare din cadrul Agenției Naționale... mai detaliat pentru Siguranța Alimentelor. Tel. : 022-264-698.

11 ianuarie 2018