Imprumut civil

26 iulie 2017 79

Istoria pe scurt e ca am inprumutat 3.000 euro dupa care au trecut 3 ani. Am castigat judecata, am hotarirea judecatoreasca. Acum la moment s-a ridicat cu penalitatea la 7.000 euro, executorul spune ca nu are nimic bunuri pe numele lui, doar un apartament care trebuie de stabilit cota parte. Sunt descurajat, caci nimeni nu-l poate obliga sa intoarca datoria. Ajutati-ma cu un sfat cum sa procedez mai departe, sau daca e posibil de vindut acest dosar unui jurist care sa preia dosarut si sa ocupe de el pentru un % din datorie. Mersi mult!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua,
Solutia este sa initiati procedura de partaj a averii, iar ulterior sa vindeti la licitatie!

26 iulie 2017

Nu am timp sa ma ocup. Alta solutie? Sa vind dosarul sau cineva sa se ocupe de dosar?

26 iulie 2017