In baza de date arata ca am antecedente penale

14 ianuarie 2020 83

Buna ziua! Anterior nu am fost judecat, dar cind incerc sa ma angajez, sunt verificat si mi se spune ca am fost anterior judecat. Am avut nevoie sa iau un credit, dar am fost si aici refuzat, cu acelasi motiv! Poate fi vreo greseala in baza de date? Cum este posibil de solutionat problema data, care este procedura?
P.S. Am ridicat cazierul juridic pentru depunerea actelor la redobandirea cetateniei romane si cazierul este curat!

Jurist comments 2

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Nu merge vorba de antecedente penale, probabil ați avut litigii privind încasarea datoriilor.

14 ianuarie 2020
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Într-adevăr dacă cazierul este curat nu aveti antecedente și probabil ați fost inclus în Biroul istoriilor de credit unde figurați ca rău platnic de aceea sunteți refuzați la banca iar ceea ce ține de angajare în compul de munca nu ar trebuie să aveți probleme .

14 ianuarie 2020