În cât timp ajunge scrisoarea privind aprobarea dosarului meu pentru cetățenie română?

10 ianuarie 2022 300

Buna ziua. Dosarul meu pentru redobândirea cetățeniei române a fost aprobat pe data de 7 ianuarie 2021. In cat timp va ajunge scrisoarea pana la domiciliul meu? Si ce trebuie sa fac mai departe?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Sergiu, o să fie normal dacă DVS o să vă adresați cu o cerere la ambasada României ți o să clarificați această întrebare.

12 ianuarie 2022
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună Ziua !
pentru a clarifica această întrebare adresați o cerere direct către Autoritatea Națională pentru Cetățenie. O puteți transmite direct la această adresă de e-mail cetatenie@just.ro.
Un răspuns primiți cam in 5-15 zile.

7 februarie 2022