In cat timp se acorda cetatenia romana dupa fixarea termenului?

17 februarie 2019 154

Dosarul meu a fost inregistrat la 7 luni dupa depunerea fizica a cererii de redobandire a cetateniei: iulie 2018. Dupa care s-a stabilit un termen 4 luni: 05.11.2018. In cate luni dupa stabilirea acestui termen se acorda cetatenia? Va intreb pentru ca nu am gasit nimic relevant si clar despre acest moment in lege.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Irina, evident, legea nu opereaza cu asa termeni, depinde de la caz la caz care asteapta doi ani, altii 3,4 si mai mult.

17 februarie 2019