In caz ca imi iau concediu neplatit la serviciul de baza, sunt obligata sa iau concediu neplatit si de la serviciul pe care il cumulez?

1 august 2018 113

Buna ziua. Activez in calitate de asistent social si cumulez la un ONG. Din motive familiale as vrea sa imi iau concediu neplatit de la serviciul de baza. Nu plec peste hotare. Pot cumula in continuare sau este necesear sa imi iau concediu neplatit? Va multumesc.

Jurist comments 1

Olga Saveliev
  • Avocat

Buna ziua. Luarea concediului neplatit de la locul de munca de baza nu va obliga saluati concediu la locul de munca cumulat.

6 august 2018