În ce condiții poate activa în România SRL cu sediul în R. Moldova (în domeniul construcțiilor)?

19 februarie 2021 26

Avem propunerea de a lua un volum de lucru la subantrepriza în domeniul construcții. Ce condiții trebuie să îndeplinim pentru a merge în România cu muncitorii noștri pentru a efectua lucrările menționate? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Daca e vorba doar de o lucrare, ar fi posibil să se desfășoare în condiții de contractare a serviciilor oferite insa urmeaza sa luati in calcul faptul existenței limitarilor cu covid, astfel, posibil ar fi necesara o invitație din partea RO.

21 februarie 2021