În ce termen de la angajarea în funcție de învățătoare trebuie să depun dosarul pentru a beneficia de indemnizația de tânăr specialist?

20 august 2023 3

Bună ziua! În acest an (2023) am absolvit colegiul în domeniul pedagogiei. După repartizarea de la Minister, am fost angajată în funcție de învățătoare. Care este termenul pentru depunerea dosarului în vederea încasării indemnizației de tânăr specialist?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Tatian, termenul general e de 3 ani, nu face să așteptați. DVS sunteți în drept de la 01.09. să enuțiați încasarea indemnizației de tânăr specialist. Eu vă propun din lubna august.

21 august 2023