In cit timp trebuie inregistrat la cadastru contactul de vinzare cumparare a unei incaperi nelocative autentificat notarial?

28 aprilie 2017 58

In cit timp trebuie inregistrat la cadastru contactul de vinzare cumparare a unei incaperi nelocative autentificat notarial?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Octavian Cazac
  • Avocat

Pentru contractele încheiate până în iunie 2003 era un termen de 3 luni.
Pentru contractele încheiate după această dată nu există termen limită. Dar există risc că vânzătorul va vinde încă o dată imobilul către altcineva, care îşi va înscrie primul dreptul şi, prin urmare, dvs nu îţi veţi mai... mai detaliat putea înregistra dreptul.

29 aprilie 2017