In Germania ce fel de permis de conducere trebuie sa am?

6 ianuarie 2020 45

Am permis de conducere moldovenesc. Pentru a putea conduce in Germania după jumatate de an, trebuie sa îmi fac permis de conducere german, sau se poate de convertit cumva in permis de conducere roman și cu el sa conduc in Germania? Sau care metoda e mai buna? Dețin buletin de identitate românesc.

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Vasile.

Ar fi cazul să contactați un jurist din Germania pentru a primi un răspuns corect la întrebarea dumneavoastră.

25 iunie 2020