In privinta fumatului

19 august 2018 66

Copilul a fost nascut prematur cu pneumonie (acum are 10 luni). Tatal, cand il viziteaza conform graficului, fumeaza linga el. Ce pot face in asa caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Fumatul este strict interzis în prezența minorilor cu atât mai mult în cazul dvs.

Dacă acesta evită să nu fumeze în prezența lui scrieți o plângere la organul de poliție, deoarece fumatul în prezența minorilor se sancționează contravențional. Asigurați-vă să dețineți careva probe în acest sens, martori precum că au văzut... mai detaliat fapta dată sau faceți careva poze/video.

19 august 2018