In privinta la furnizorul de gaze

16 ianuarie 2018 50

Buna ziua, am asa o intrebare: persoana care ia datele de la contorul de gaze are dreptul sa insiste ca sa deconecteze casa? Ce document trebuie sa prezinte ca sa faca deconectarea?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Aceștia cu siguranță sunt instituiți cu dreptul de a deconecta casa de la furnizarea de gaz.

Astfel, în acest caz persoană este obligată să vă prezinte un act/înscris/scrisoare de la "MOLDOVA-GAZ" cu privire la deconectare : 1) pentru datorii; or 2) încalcarea tehnicii securității; totodată, pentru dvs ca consumator se... mai detaliat lasă copia actului de deconectare.

Dacă nu v-a prezentat un astfel de act, cu siguranță a-ți fost lezat în drepturi și puteți pretinde la apărarea lor.

19 ianuarie 2018