In privinta unui loc de casa

14 martie 2018 43

Vreau sa procur un loc de casa, dar stapinul spune ca in urma cu citiva ani, cand a vrut sa-si construiasca o casa in acel loc, nu i s-a acordat autorizatie de constructie pe motiv ca locul se afla in preajma unei rapi. Vreau sa stiu daca as putea face acum autorizatie si unde as putea sa ma adresez. Va multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Octavian Cazac
  • Avocat

Cereţi actualului proprietar să ceară de la primărie certificat de urbanism pentru informare. Acolo va fi indicat ce se poate construi şi ce nu se poate.

15 martie 2018