In proces verbal tiparit difera marimea amenzii fata de amenda din procesul verbal intocmit manual

26 iunie 2017 68

Spuneti Va rog cum se procedeaza in cazul cind la executorul judecatoresc se expediaza de catre IGP, un proces verbal tiparit in care difera marimea amenzii fata de amenda din procesul verbal intocmit manual, la fata locului. Contravenientul prezinta achitarea amenzii conform procesului verbal intocmit de agentul constatator la fata locului.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Diana,

Fapta contravențională este individualizată prin intermediul procesului-verbal întocmit de către agentul constatator. Prin urma amenda ce urmează să o achitați este acea stabilită în procesul-verbal cu privire la constatarea contravenției (procesul-verbal inițial).

26 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Scrieti o cerere in sensul acesteia la executorul judecatoresc ...iar in cazul refuzului prin incheierea contestati in instanta de judecata !
Succese !

26 iunie 2017