In procesul de divort, sotii au nevoie de avocati, sau se pot prezenta singuri?

24 august 2023 3

Buna ziua. Am decis sa divortam. Am mers la OSC, la notar, dar am fost refuzati si, prin urmare, am depus cerere in judecata. In cadrul acestui proces, trebuie sa fim reprezentati de avocati sau putem fi doar noi?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Vă puteți apăra și singuri drepturile. Puteți să contractați un avocat în cazul în care doriți să se stabilească domiciliul copiilor cu Dvs, aveți bunuri de partajat și sunt litigii.

25 august 2023