In urma divortului in 2007 am ramas cu copil minor

19 februarie 2018 41

Am depus in 2007 cerere pentru pensie de intretinere si nu m-am prezentat la judecata, cazul a fost suspendat. Pot acum sa depun aceasta cerere si sa mi se faca un calcul pe tot acest rastimp? Care sunt drepturile mele si procedura ?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

NU ....pensia de intretinere se va calcula de la momentul depunerii actiunii in instanta de judecata ! In cazul dvstra in anul 2007 urma doar sa depuneti o cerere de examinare in lipsa !
Succese !

19 februarie 2018