Inaltime maxima gard din ciment

9 iunie 2021 92

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti care este inaltimea maxima pe care poate sa o aiba un gard din caramida, ridicat intre proprietati. Multumesc!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Urmează să verificați regulamentul local de urbanism dacă face trimitere la cîți metri poate avea gardul între proprietăți, codul civil un asemenea moment nu prevede dar conține un șir de reglementări pentru asigurarea bunei vecinătăți cu care ați putea opera la un eventual litigiu.

10 iunie 2021