Incaperile de la subsol

8 iulie 2021 120

Anumite persoane au privatizat incaperile de la subsolul unui bloc locativ cu 5 etaje si locuiesc acolo. Exista lege ca in incaperile de la subsol nu se poate locui? Este posibil sa anulam privatizarea lor si sa-i dam afara din incaperile mentionate?

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Aveți probe documentare privind privatizarea? Sau va referiți doar la discuții?
Pentru inceput urmează a ide tifica informații despre bloc si anume existența unei înregistrări ca spațiu locativ in subsol, daca nu există, sunteți în drept sa le solicitați acte confirmative, daca refuzà, iar acte nu sunt, puteți opta pentru o... mai detaliat hotărâre privind evacuarea silita a persoanrlor cu bunurile acestora.
Urmează a astudia situația cadastralà ca sa fie posibil de a identifica temeiul legal de ocupare a acelui spațiu.

9 iulie 2021

Documente despre privatizarile lor nu am.
Ati putea sa va ocupati de acest caz?

29 iulie 2021