Incasare prejudicii

19 iunie 2019 20

Buna! Am deja o luna de cand executorul mi-a spus ca debitorul a fost si si a luat rechezitele bancare. Pana in prezent nu se intampla nimic. Cum ar trebui sa procedez ca sa fortez plata si sa fac disconfort debitorului? Am depus deja cerere pentru interdictie. Ce altceva pot face?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Solicitare de aplicare sancțiune contravențională, sau să mergeți la debitor acasă cu executorul, sa sechestați bunuri

20 iunie 2019