Încasarea pensiei alimentare pentru 3 copii minori

27 iulie 2021 69

Buna ziua. Va rog frumos sa mă ajutați cu un model de cerere privind încasarea pensiei alimentare pentru trei copii minori, dintre care unul are grad de dizabilitate sever. Avem divorțul și copiii au domiciliul stabilit cu mine, dar tatăl lor nu contribuie cu nimic la creșterea lor. Mulțumesc anticipat!

Jurist comments 2

Irina Clepalo
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Buna ziua Doamna Luciam
Acest model il puteți găsi chiar pe site-ul Yavo.md, în secțiunea (modele).
Mult succes.

28 iulie 2021
  • Jurisconsult

Buna d-na Licia, corect colega mea d-na Irina v-a orientat, dar specifice care apar ttrebue să le cunoașteți pentru ale evita. N-a strica să angajați un avocat ” deștept ”, puteți apela la servicile mele E-mail, viber sau telefonul meu 068669950.

29 iulie 2021