Datoriile au ajuns la colectori

16 februarie 2021 26

Dosarele mele in legatura cu creditele neachitate au ajuns la colectori. Acestia imi cer sa achit 7.000 lei si inchid dosarul, dar nu am asa bani acum. Nu am achitat din motiv ca am ajuns in spital cu nastere prenatura, iar mai apoi a inceput pandemia. Ce sa fac?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Singurele soluții pe care aceștia le pot acceota sunt oferirea unui nou termen de achitare, aceasta fiind un drept al lor și nu o obligație.

Or, puteți lua un alt credit pentru al acoperi pe acesta prin urmare pentru noul credit având alte termene de achitare, timp în care puteți... mai detaliat soluționa probleme banilor.

17 februarie 2021