Incetare proces penal

25 februarie 2020 82

Este pornit dosar penal, dar vreau impacare cu faptasii, caresunt minori. Procurorul a spus ca poate incheia dosarul penal daca imi achita toate pagubele, conform art. 54 Cod Penal. Este legal daca imi vor achita toate pagubele? Nu imi pot inscena ei ceva rau?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Este legal, incheieti o tranzactie in forma scrisa unde indicati toate pagubele ei sunt deacord sa le achite si se inceteaza procesul penal.

26 februarie 2020