Includerea loturilor pomicole in intravilanul localitatii

11 ianuarie 2022 21

Buna ziua. Pentru a doua oara in decurs de 3 ani primim refuz de la primarie de a include terenurile din Intovarasirea pomicola in intravilanul localitatii, asa cum prevede art. 40 al Codului funciar (in baza hotararii adunarii generale a I.P.). Primaria isi motiveaza refuzul prin faptul ca Guvernul nu a elaborat mecanismul necesar pentru implementarea terenurilor. Cum si unde putem contesta decizia primariei? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Alexei, încercați să vă adresați la Cancelaria de Sta al R.M. u o așa problemă, să anexați la cerere decizia consiliului local.

12 ianuarie 2022