Indemnizatia concediu de maternitate

27 ianuarie 2019 111

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog: sunt insarcinata in 29 saptamini, nu lucrez. Pot primi indemnizatia pentru concediu de maternitate pe numele sotului asigurat, daca acesta are doar 7 luni lucrate oficial in RM? Sau trebuie sa aiba o perioada mai mare de cand lucreaza?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Vedeți mai jos condiții de acordare a indemnizației în formatul sus enunțat, de pe pagina oficială a Casei naționale de asigurări aociale
http://www.cnas.md/tabview.php?l=ro&idc=620&t=/Alte-prestatii-sociale/Indemnizatii/Indemnizatie-paternala

27 ianuarie 2019