Indemnizația pentru tinerii specialiști

12 noiembrie 2020 273

Sunt studenta la Facultatea Pedagogie preșcolară, anul 2, frecventa redusă. Vreau acum să mă incadrez la grădiniță în calitate de educator. După ce obțin diploma (în 3 ani), pot sa primesc indemnizația unică pentru tânăr specialist, sau nu, dat fiind faptul că voi fi activat ceva timp în domeniu?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună
Dacă după finisarea studiilor veți obține repartizarea de la ministerul educației sigur că veți putea beneficia. Deoarece în categoria tinerilor specialiști se încadrează persoanele care au finisat studiile și lucrează conform repartizării.

13 noiembrie 2020