Îndemnizația pentru tinerii specialiști în învățământ

18 mai 2020 74

Buna ziua. Absolvesc anul acesta Universitatea de pedagogie, specialitatea Pedagogie în învățământul primar și limba engleza. Voi putea să beneficiez de indemnizație ca tanar specialist dacă voi face doar lecții de limba engleza sau trebuie sa am clasa mea ca sa o primesc?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Ana.

Acest aspect va putea fi negociat la încheierea contractului individual de muncă cu instituția de învățământ la care veți fi repartizată de către Ministerul Educației, Culturii și Cercetării.

Vedeți condițiile pentru a beneficia de indemnizație în acest regulament, în special la punctul 5: legis.md/cautare/getResults?doc_id=113849&lang=ro

17 iunie 2020