Indemnizatie copil

19 aprilie 2018 61

Spuneti-mi va rog, ma aflu in concediu pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 3 ani, urmeaza sa il prelungesc inca pe un an, neplatit. Pot solocita concediul medical pre- si post natal si indemnizatie pentru al doilea copil pe numele sotului? Fara a fi nevoie de a ma concedia?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Elena, vedeti punctele 44 si 47, 48 si 49 prim (ceea ce va intereseaza) din acest act normativ http://lex.justice.md/document_rom.php?id=00C20F81:5BA16246

5 mai 2018