Indemnizație lunară pentru creșterea copilului

19 februarie 2018 60

Buna ziua! Referitor la indemnizațiile de maternitate! Eu sunt soție la întreținerea soțului, soțul lucrează parțial, primul nostru copil in Decembrie face 3 ani, al doilea se va naște in Noiembrie, cum vor fi calculate indemnizațiile pentru al doilea copil? Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Ina.

În mod normal, baza de calcul a indemnizației pentru cel de-al doilea copil va fi identică cu cea a indemnizației acordate pentru primul copil.

O zi bună.

29 aprilie 2018