Indemnizație tânăr specialist

10 iulie 2020 83

Bună ziua! Am absolvit anul acesta studiile de masterat în domeniul educațional (profesoara de biologie), dar în acelas timp activez în grădiniță. Dacă ma eliberez de la grădiniță și ma angajez la liceu conform profesiei din diplomă, pot sa beneficiez de indemnizație pentru tanar specialist?

Jurist comments 1

Vasile Gavrilița
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Bună, Olesea.

Vedeți aici un răspuns la o întrebare similară: yavo.md/rom/raspunsuri/v/indemnizatia-pentru-tinerii-specialisti

17 august 2020