Îndemnizație tânăr specialist

2 noiembrie 2020 132

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog, daca pot beneficia de îndemnizația pentru tânăr specialist, daca eu am absolvit masteratul ca specialist în învățământul primar, dar doresc să activez în cel preșcolar?

Jurist comments 1

Rodica Jereghi
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună Cristina,
Depinde de cine și unde vă face repartizarea. Dacă de la universitate vă face repartizarea la o instituție preșcolară, doar toate sunt instituții de învățământ, veți beneficia de indemnizație, respectiv nu este o diferență de nivelul la care veți fi angajat.

3 noiembrie 2020