Înființarea asociației de locatari

27 ianuarie 2021 16

Buna ziua! Locatarii blocului nostru doresc sa înființeze asociația de locatari. Va rog frumos sa ma informați referitor la actele necesare și instituțiile unde sa apelam, pe etape. E posibil un reperezentat al blocului sa acționeze sau mai bine sa ne adresam unui specialist. Cat timp durează procedura? Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

D-na Olesea cred că aveți nevoie de un specialist, pentru că procedura e complicată pentru o persoană neinițiată. Locatarii pot împuternici un avocat să se ocupe de caz.

29 ianuarie 2021