Informații false despre produsul procurat

30 septembrie 2018 29

Recent am procurat un calculator. Persoana de la care l-am cumparat a susținut ca calculatorul este in stare buna și are nu mai mult de o luna. După ce l-am cumparat si am deschis cutia, am constatat ca acel calculator are defecte și este procurat în 2017. Vanzatorul nu raspunde la telefon. Ce pot face în acest caz?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Urmează să indicați in ce condiții ați cumpărat calcatorul, adică dacă aveți dovada procurării, fișa de garanție sau este cumpărat de la magazin specializat sau de la o simplă persoană pentru a vă indică pașii corecți.

30 septembrie 2018