Injurii

11 iunie 2018 33

Bună. Astăzi am fost înjurată de către un reprezentant al unei firme private care prestează servicii de pază. Care sunt drepturile mele în această situație, care ar fi metoda corectă de a mă plânge și ce pot solicita de la persoana în cauză.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Depuneți o plângere la poliție și relatați cele întîmplate, acesta urmează a fi sancționat în baza Codului Contravențional pentru Injurie, iar pentru dovada probatorie ar fi bine să aveți și martorii care vor putea confirma cele întîmplate.

12 iunie 2018