Inregistrare audio-video a sedintelor consiliului local

31 martie 2017 146

Situatie de caz: sedinta consiliului cu permisiunea consilierilor a fost înregistrată audio, iar acum consilierul participant solicita înregistrarea data. Intrebarea: poate APL-ul refuza aceasta solicitare si care ar fi temeiul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Daca va intereseaza subiectul si doriti sa cunoasteti drepturile autoritatii publice locale si drepturile persoanelor, care solicita informatia de la APL - trebuie sa cititi aceasta lege:
http://lex.justice.md/md/311759/

31 martie 2017