Înregistrare la cadastru

31 iulie 2023 4

Bună ziua. Am un apartament cumpărat în ipotecă, prețul a fost achitat integral. Blocul urmează a fi dat în exploatare într-o lună, dar eu trebuie să plec, nu pot aștepta momentul și nici bani nu am pentru a face lucrări în el, așa cum se cere. Am eu dreptul să înregistrez la cadastru apartamentul menționat în starea lui actuală? Mulțumesc mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Viorica, DVS sunteți îmn drept să plecați. Concomitent sunteți în drept să lăsați un reperezentat printr-o procură ca să ducă tratative cu firma de construcție, cu Departamentul Cadastralm unde o să fie înregistat apartasmentul DVS, Reperezentantul o să activeze din numele DVS și o să fie legal. Reprezentasnt poate... mai detaliat să fie orice persoană la care aveți încredere totalment.

2 august 2023