Inregistrare masina cu volan pe dreapta

5 martie 2020 44

Salut! Vreau sa intreb daca este posibil sa inregistrez o masina cu volan pe dreapta nu mai veche de 10 ani in Moldova. Am auzit ca ar fi posibila inregistrarea daca nu e mai veche de 10 ani si daca modifici farurile sa lumineze conform standardelor traficului rutier. Nu sunt sigur de acest lucru si vreau sa cer un sfat de la o persoana cu experienta.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Volanul pe drepata deja constituie un impediment la înregistrare, nu corespunde rigorilor circulației rutiere de pe teritoriu MD, http://asp.gov.md/ro/vehicule

6 martie 2020