Inscrierea copilului in grupa de gradinita in care munceste mama

7 februarie 2018 38

Buna ziua. Activez in calitate de educator la gradinita (grupa mica). Pot sa-mi inscriu copilul la mine in grupa, copilul fiind de grupa mica. Mi se spune ca mama nu are dreptul sa fie cu copilul ei in grupa.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Nadia, intrebati administratia gradinitei care este actul normativ care prevede aceasta interdictie. Codul educatiei si Regulamentul institutiei prescolare nu prevad asemenea interdictie: http://edu.gov.md/sites/default/files/regulamentul_institutiei_de_educatie_prescolara.pdf

9 februarie 2018