Inselaciune

5 noiembrie 2019 30

Buna ziua. I-am luat fostului concubin telefon pe numele meu, acum suntem despartiti si el nu vrea sa-mi intoarca banii si zice ca nu i-am luat niciun telefon. Telefonul e stricat si e la mine. Pot cumva sa dovedesc ca el s-a folosit de el ca sa-mi intoarca banii? Eu cresc singura trei copii, dintre care doi ai lui si inca mai platesc pe telefon.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Fostul concubin probabil avea un numar de telefon - SIM.
Operatorul de telefonie mobila poate, la cererea organelor abilitate, prezenta info ca SIM respectiv a fost utilizat de la telefonul X, in perioada Y.

6 noiembrie 2019