Insolvabilitate

8 februarie 2018 85

Bună ziua. Am o întrebare referitoare la procedura de insolvabilitate. Întreprinderea a depus cerere pentru a intra în insolvabilitate in 2016, acum au rămas datorii față de banca, toate bunurile întreprinderii, inclusiv casa unuia dintre soți le-au luat in posesie. Au fost licitații. În caz ca la ultima licitație bunurile se vand cu 1 leu, cum se procedeaza cu datoria rămasă față de bancă?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna,
in cazul insolvabilitatii deseori puteti sa nu va recuperati banii. cel mai des isi recapata banii creditorii de gradul intii( caruia i-au fost gajate bunurile) ceilalti nu prea au de cistigat.
Stuiati legea cu privire la insolvabilitate.

11 februarie 2018