Inspecţia tehnică periodică

19 aprilie 2018 21

Buna ziua. Pe 12 aprilie a.c. m-am adresat catre Cimtest-Auto in vederea trecerii inspecţiiei tehnice periodice. Mi s-a refuzat din motivul lipsei pasportului tehnic in baza de date. Pasaportul tehnic a fost eliberat la 20 iunie 1995 Seria 01AB nr.00222310, automobilul VAZ. Va rog sa comentati situatia aceasta. Va multumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Mihai Guțu
  • Avocat-stagiar
  • Alte domenii

Urmeaza sa va apropiati la oricare din sediile Agentiei Servicii Publice pentru a concretiza din ce cauza a aparut aceasta eroare.

Aici puteti gasi mai multe informatii:
http://www.registru.md/ro/eliberarea-certificatului-inmatriculare/pentru-vehicul

23 aprilie 2018