Instalarea camerelor video in bloc locativ fara acordul vecinilor

27 ianuarie 2020 323

Buna ziua! Un vecin a instalat camere video in blocul locativ, dar fara acordul vecinilor (noi nici nu am stiut ca el pune camere). Are el dreptul sa le instaleze fara acordul nostru? In vizorul camerei este curtea, dar si niste anexe ale altui vecin, care nu este de acord cu asa ceva.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Depu eți o sesizare la centrul pentru protecția datelor cu caracter personal http://www.datepersonale.md/ vecinul riscă amenda pină la obligația de a demonta.

27 ianuarie 2020