Instalație de gaz scoasă din automobil

19 decembrie 2022 38

Buna ziua! Ieri am fost oprit in trafic de polițiști, care mi-au cerut actele la control. După ce le-au examinat, m-au dat un avertisment verbal că data următoare îmi vor ridica plăcuțele de înmatriculare din cauză că nu am schimbat pașaportul tehnic al automobilului după ce am scos instalația de gaz! Este obligatoriu să fac acest lucru? Dacă nu schimb pașaportul tehnic, îmi vor aplica amendă? Mulțumesc!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Sergiu, acest lucru încercați să-l verificați la MRĂU din Chișinău, str. Sacînilor 28.

20 decembrie 2022