Instituțiile de învățământ general sunt autorități publice?

10 ianuarie 2022 1

Buna ziua. Instituțiile de învățământ general fac parte din autoritățile publice în sensul art. 7 din Codul administrativ, în contextul adresării unei petiții sau întocmirii unui act administrativ individual de către instituție?