Întârziere la achitare

19 iulie 2020 62

Bună ziua. Am un credit luat la o companie nebancara. Am intarziat 15 zile cu achitarea si ma amenință cu colectorii. Eu le-am spus ca am nevoie de 3 zile si achit creditul in intregime. Ce mi se poate întâmpla? Dupa cum stiu, dosarul se transmite la colectori dupa intîrzieri de 30 de zile.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Igor,

Chiar și dacă dosarul este transmis la colectori Dvs aveti posibilitatea să achitati integral creditul. Plus la asta, conform ultimilor modificari a legislatiei ei nu vor putea să vă solicite plata suplimentara pentru serviciile de colectare.

20 iulie 2020